A dél-koreai projekt úszó napelemrendszer segítségével egészít ki egy meglévő vízerőművet. Az eredmény szó szerint 0-24-ben áradó villamosenergia.
Miközben szinte mindenki a megújuló energiaforrásokra koncentrál, fontos, hogy az így megtermelt villamosenergia akár nagy távolságokra is eljusson. Éppen ezért kapott különös figyelmet egy európai távvezetékgyártó projektje.
Működésbe hozták a közel 40 éve első mélységi geotermikus erőművet az Egyesült Királyságban, ahol a 2050-ig vállalt nettó zéró karbonkibocsátási stratégia részeként ez a fajta energiatermelés is esélyt kap. A létesítményt üvegházak és biodómok fűtésére fogják használni.