Egy új eljárás lehetővé teszi, hogy a biodízel gyártói már helyben feldolgozzák a hulladékukat. Ezzel nem csak csökken az energiafelhasználás és a károsanyag-kibocsátás, de még extra bevétel is keletkezik.
Alkottak egy rendszert, amellyel egyszerre lesz jobb és fenntarthatóbb a szennyvízkezelés. Kiderült, hogy habkerámiák és UV-fény segítségével lebonthatók az ipari szennyezőanyagok.
A szennyvíziszap a legnehezebben kezelhető hulladéktípusok egyike. Legalábbis eddig az volt, mert megterveztek egy fenntartható eljárást, amivel hidrogén és egy állati takarmányhoz szükséges anyag nyerhető ki belőle.